تبلیغات
نرم افزار اموزش جلبریک محصولات اپل کاری از گروه کیان آی تی - سوالات متداول شما: ۳- DFU یعنی چه و چگونه دستگاه خود را در حالت DFU قرار دهیم؟

نرم افزار اموزش جلبریک محصولات اپل کاری از گروه کیان آی تی
 
DFU  مخفف Device Firmware Update و به معنی قرار دادن دستگاه در حالت آپدیت فیرم ویر می باشد. زمانی که دستگاه خود را در این حالت قرار میدهید دستگاه تا قبل از لود شدن iBoot بالا می آید و بعد از آن متوقف میشود. بنابراین زمانی که دستگاه شما در این حالت قرار دارد فقط یک صفحه مشکی را مشاهده میکنید. (مانند زمانی که دستگاه خاموش است.) اما نکته اینجاست که چه زمانی دستگاه را در این حالت می بریم.


-----------------------------------------------پاسخ-------------------------------------------

DFU  مخفف Device Firmware Update و به معنی قرار دادن دستگاه در حالت آپدیت فیرم ویر می باشد. زمانی که دستگاه خود را در این حالت قرار میدهید دستگاه تا قبل از لود شدن iBoot بالا می آید و بعد از آن متوقف میشود. بنابراین زمانی که دستگاه شما در این حالت قرار دارد فقط یک صفحه مشکی را مشاهده میکنید. (مانند زمانی که دستگاه خاموش است.) اما نکته اینجاست که چه زمانی دستگاه را در این حالت می بریم.

زمانی که قصد ایجاد تغییرات بر روی فیرم ویر موجود روی دستگاه و یا Restore کردن فیرم ویر دستگاه با یک فیرم ویر Customize (فیرم ویر هایی که توسط برنامه های کرک iOS تهیه میشوند و دارای ویژگیهایی از قبیل عدم تغییر بیس بند و یا امکانات و برنامه هایی مثل اکتیو کردن یک گوشی لاک و .. را دارا می باشند) و یا زمانی که در Recovery Mode با Restore کردن فیرم ویر دچار مشکل میشویم و مهمتر از همه برای دانگرید کردن یک فیرم ویر دستگاه را در حالت DFU قرار میدهیم.

نحوه قرار دادن دستگاه در حالت DFU :

۱- برنامه iTunes را اجرا و دستگاه خود (آی فون-آی پد-آی پاد-اپل تی وی) را به کامپیوتر وصل نمایید.

۲- بعد از آن دکمه های Home و  Sleep/Wake (همون دکمه power خودمون) را بطور همزمان نگه دارید.

۳- بعد از گذشت ۱۰ ثانیه در حالی که هنوز دکمه Home را نگه داشته اید دکمه Power را رها کنید. در این زمان iTunes یک پنجره با پیغام زیر را به شما نمایش خواهد داد.

۴- حالا دستگاه شما در حالت DFU  قرار دارد. دکمه Home را رها کنید. (صفحه دستگاه شما کاملا مشکی می باشد مانند زمانی که دستگاه خاموش است این صفحه کاملا با صفحه recovery mode که شامل تصویر کابل usb و iTunes icon می باشد متفاوت است.)

(توجه: اگر در هنگام انجام این عملیات لوگوی اپل را مشاهده کردید بدین معنی خواهد یود که یکی از مراحل را اشتباه انجام داده اید. بیشتر این اتفاق حین انجام مرحله ۲و ۳ رخ میدهد.)

طبقه بندی: اموزش ها، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 دی 1389 توسط امیر حسین ط
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ